Pozycjonowanie long tail (długi ogon)

Pozycjonowanie long tail dotyczy przede wszystkim sklepów internetowych i serwisów internetowych o zawartości co najmniej kilkuset podstron. Dzięki szerokiemu systemowi pozycjonowania takich rozbudowanych stron www, uzyskujemy wysokie pozycje w wyszukiwarkach dla kilkuset czy kilku tysięcy słów związanych z ofertą czy treścią witryny. Przekłada się to dla naszych klientów na co najmniej kilkadziesiąt tysięcy unikalnych wejść miesięcznie lub kilkaset a nawet kilka tysięcy wejść dziennie i związany z tymi wejściami duży obrót na sklepie internetowym lub wysoką popularnosć serwisu internetowego.

Pozycjonowanie szerokie - wysoka popularność serwisu

Pozycjonowanie szerokie serwisu internetowego jest najskuteczniejszym sposobem zwiększenie popularności - ściąga ono czytelników zainteresowanych tematami i informacjami poruszanymi w serwisie. Tak samo pozycjonowanie sklepu internetowego poprzez długi ogon jest najskuteczniejszym sposobem dotarcia dla klientów już zdecydowanych na zakup produktów lub szukających konkretnych tematów ponieważ nie skupia się tylko na uzyskaniu wyników dla strony głównej lub kilku głównych kategorii sklepu internetowego czy serwisu www ale obejmuje wszystkie produkty czy artykuły zawarte na stronie internetowej. Dzięki temu np. sklep internetowy znajduje się w czołówce wyszukiwań na nazwy wszystkich produktów które oferuje i przyciąga wszystkich klientów zdecydowanych na konkretny zakup.

Nasze działania

Aby osiągnać najwyższą skuteczność sprzedaży internetowej lub promocję serwisów internetowych poprzez wyszukiwarki wykonujemy:

- audyt strony www i analizę usability,

- analizę poszukiwań produktów/usług/tematów w wyszukiwarkach,

- optymalizację sklepu internetowego lub serwisu www pod długi ogon,

- pozycjonowanie strony głównej i głównych kategorii,

- pozycjonowanie long tail dla całości sklepu/serwisu,

- analizę statystyk i efektywności pozyskiwania klientów.