Kampanie DigitalPR - public relations w Internecie

DigitalPR to usługa mająca na celu poprawę wizerunku Państwa firmy w Internecie. W ramach działań Digital PR koncentrujemy się na tworzeniu i promocji informacji korzystnych dla firmy przy równoczesnej eliminacji negatywnych opinii o firmie lub produkcie. W ramach DigitalPR wykonujemy działania z zakresu marketingu natywnego i szeptanego, opinie sponsorowane oraz pozycjonowanie. Badania pokazują, iż ok. 90% Internautów poszukuje w sieci informacji na temat towarów i usług przed dokonaniem zakupu. Ze względu na szum informacyjny panujący w Internecie, wyszukiwarki takie jak Google coraz słabiej oddzielają informacje wartościowe od śmieciowych. Dlatego też bardzo częstym zjawiskiem pojawiającym się podczas poszukiwania informacji o firmie są opinie negatywne. Takie informacje zamieszane przez niezadowolonych klientów lub konkurencję powodują często spadek sprzedaży, zwłaszcza jeśli są wyświetlane wysoko w wynikach wyszukiwania.

Dzięki prowadzeniu kampanii DigitalPR nie tylko zmniejszamy szansę znalezienia opinii negatywnych o Państwa firmie, ale także dajemy potencjalnemu klientowi ostateczny bodziec do zakupu Państwa towarów lub usług.

Klient skuszony reklamą telewizyjną, billboardem, linkiem sponsorowanym, bannerem na portalu czy inną formą reklamy skieruje swoje kroki do wyszukiwarki internetowej (np. Google), aby zdobyć dodatkowe informacje. Publikacja pozytywnych informacji w prasie internetowej i mediach społecznościowych oraz ich pozycjonowanie sprawia, że klient który nie podjął jeszcze decyzji z oferty jakiej firmy skorzystać, wybiera tę firmę o której znajduje pozytywne i wartościowe merytorycznie artykuły.

Nasze publikacje umieszczamy i pozycjonujemy w mediach elektronicznych, portalach branżowych i ogólnopolskich oraz lokalnych. Prowadzimy dla Państwa marketing społecznościowy, blogi firmowe, organizujemy wirtualne konferencje prasowe. Umieszczamy również oraz pozycjonujemy materiały filmowe w Youtube i w wynikach wideo Google. Na zakończenie prowadzimy ciągły monitoring Internetu aby namierzać efekty naszych działań czy pojawianie się niekontrolowanych informacji o Państwa firmie w Internecie.