Pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie lokalne służy pozyskaniu klientów z danego regionu lub miasta, zainteresowanych usługami lokalnymi, przeznaczone jest dla firm lokalnych, świadczących swoje usługi lub sprzedających produkty na określonym terenie.

Ten sposób pozycjonowania daje szansę w walce z globalnymi graczami. Ponieważ użytkownicy często zawężają wyszukiwanie do swojej lokalizacji, szukając usług lub producentów znajdą tam Państwa firmę a nie dużą korporację.

Przewagą lokalnych firm w obsłudze takich klientów jest osobisty kontakt, dający większe poczucie bezpieczeństwa i często jakości obsługi, wyspecjalizowanej w swojej branży, elastyczność w działaniu i łatwość dostosowania do oczekiwań pojedynczych klientów.

Pozycjonowanie na hasła lokalne ma dodatkowo jeszcze jedną przewagę - niewielką konkurencję w porównaniu do tej występującej w hasłach ogólnych, ogólnopolskich, co powoduje szybsze osiąganie pozycji i stabilniejsze wyniki, przekłada się to też wprost na niższe koszty pomocji strony i szybszy przyrost obrotu na rynku lokalnym wynikający z promocji strony firmowej.